Vítejte na nových webovkách!

Přečtěte si následující článek, a pak se pusťte do prozkoumávání nových stránek.
Jsou určené Kačkám, jejich rodičům, ale samozřejmě i dalším návštěvníkům. Želvy ale zatím zůstanou na blogu (tedy „starých“ stránkách). Během tohoto roku však plánujeme i vytvoření stránek jen a jen pro Želvičky!
S novým designem přichází i pár praktických inovací a změn v tom, co kde na stránkách najdete.
Začnu od svislého menu na levé straně, na které jste asi zvyklí:

• foto – tady se budou průběžně střídat zajímavé, ale hlavně docela aktuální fotky z našich akcí
  • kalendář – zobrazuje všechny akce týkající se holek
    • modré – Kačky
    • žluté – Želvy
    • červené – přístav
    • v pravém horním rohu kalendáře je možné nastavit zobrazení jen vybrané kategorie akcí
    • po rozkliknutí akce v kalendáři se zobrazí detaily k ní (sraz apod.) – otevře se bublina s informacemi, ale z technických důvodů se nemůže zobrazit celá, takže pokračujte na odkaz „další podrobnosti“
    • pro zavření bubliny klikněte zpět do kalendáře
    • modré šipky nahoře posouvají měsíc
  • přehled nejnovějších článků, archiv článků
  • fotky z 5 posledních akcí – jméno a heslo se nemění
  • skautské odkazy – věci, které nám přijdou zajímavé, nebo důležité, a které více či méně souvisí se skautingem
  • zpráva autorovi – sem pište veškeré připomínky, problémy, zkrátka všechno, co s námi potřebujete sdílet, ale nechcete to dělat osobně

A teď hurá na horní lištu! Ta se roluje dolů se stránkou, což znamená, že ať budete jakkoli „hluboko“ na stránce, menu budete mít vždy znovu po ruce. A co je v něm nového?

• aktuality – přehled nejnovějších článků na stránkách – v podstatě to, co znáte z blogu
  • rubrika „O nás“ – nově se vyrolují podrubriky, pro členy přístavu asi vcelku nezajímavá záležitost
  • rubrika „Akce“ – DŮLEŽITÉ je hlavně přihlašování na akce
    • přehled akcí – klasický výpis, jaký obvykle zveřejňujeme na začátku pololetí
    • plánované akce – zde najdete informace k tomu, co se chystá
    • minulé akce – zde najdete informace k tomu, co proběhlo, případně nějaký „á la kronika“ zápis
    • přihlašování na akce – tady bude probíhat vaše přihlášení na akce (jen Kačky), a to následujícím způsobem:
      • když to po vás bude chtít heslo, zadejte to, které patří k fotogalerii
      • pak by vám to mělo ukázat odkaz „přihlašování“
      • ten když rozkliknete, zobrazí se stará známá tabulka
  • stejně postupujte i při zápisu Bodování
  • rubrika „Měli byste vědět“ – sem zařazujeme všechno, co se týká fungování oddílu (co s sebou na akce, jaká u nás platí pravidla apod.)
  • FotoArchiv – odkazy na fotky ze všech akcí
  • rubrika „Zaujalo nás“ – nejnovější rubrika!
    • podrubrika „Zaujalo nás“ – tady se budou hromadit všechny zajímavé informace, které kolem nás proletí, např. zprávy z médií, které se nás týkají, výstavy, akce, filmy, o kterých si myslíme, že byste je neměli prošvihnout, a nezvládneme je navštívit společně, apod.
    • podrubrika „Do it yourself“ – tedy udělej si sám(a)! Návody, nápady, obrázky, videa… Průběžně doplňováno!
    • podrubrika „Užitečné odkazy“ – to už znáte 🙂
  • Kontakty – jak se k nám dostanete, kam napsat, ostatní oddíly…

Někdy může být u článku tzv. fotogalerie – náhled malých fotek. Na ty když kliknete,
zvětší se. Samozřejmě fungují odkazy v textu. Kdyby vám cokoliv nefungovalo podle vašich představ, nebojte se zeptat, upozornit.
Také by nás už neměly trápit reklamy!

Tak, a to je vše, přátelé. Upřímně doufáme, že se vám nové stránky budou líbit, lépe používat, že na nich najdete, co hledáte, zkrátka že vás budou bavit! Protože nás baví 🙂
Za design je zodpovědný Vojta, za uspořádání Rejže. Máte tip na vylepšení? Návod pro ostatní do rubriky DIY? Tip na výlet? Fotku toho, co jste samy vytvořily? Posílejte, sdílejte, my to uveřejníme 🙂

Nad tímto přemýšlí “Vítejte na nových webovkách!

• 13.11.2013 na 22:44
    Permalink

Stránky se opravdu povedly a krásně se tu dá vyznat. Fakt supr :)))

• 14.11.2013 na 6:27