Vedení

Vojtěch Žižka – hlavní vedoucí

VojtaJelikož zatím nejsem hrdým vlastníkem jakékoliv přezdívky, všichni mě znají jako Vojtu. Do přístavu jsem přišel v páté třídě a prošel si rok členství u Racků. Následovalo pět let, kdy jsem byl v roli dítěte v oddíle Albatrosů a další tři a půl roku, ve kterých jsem se propracovával vedením vzhůru.
Poté, kvůli pracovnímu vytížení ze školy a částečnému pocitu vyhoření, následovala dvouletá pauza do roku 2011, kdy jsem s Rejží (bývalá vedoucí) absolvoval čekatelský kurz. Tehdy jsem se znovu začal aktivně účastnit vedení, tentokrát ovšem v holčičím oddíle.
Díky pracovní vytíženosti sice nestíhám úplně všechny akce, které bych chtěl, ale schůzky a důležité akce stíhám vždy.
Co se týče zálib, tak se soustředím spíše na horolezení, turistiku a vše, co k tomu patří. Na druhou stranu mám i slušné základy v různých rukodělných pracech, jako je šití, vyšívání, práce s korálky, kůží, nebo keramika.
V přístavu jsem se naučil, nebo alespoň rozvinul většinu dovedností, které jsou často užitečné a hodí se. A to ať už se jedná o rozdělání ohně, odhadnutí počasí na hodinu dopředu, nebo zavázání tkaniček na jednoduchý uzel, aniž by se neustále rozvazovaly (i když se samozřejmě dají najít tkaničky, které se rozvážou i když se na ně použije vteřinové lepidlo). A jelikož mne práce s dětmi baví, tak mi připadá správné předávat znalosti dál. Skauting přeci není o tom, že se jede do přírody, rozdělá se oheň a sedí se u něj, dokud nedojde dřevo. Je hlavně o rozvíjení sebe sama a budování vztahů, aniž by člověk musel sedět v lavici a vše si pečlivě zapisovat (ale ta příroda k tomu často patří 🙂 ).

Markéta Staňková

Když jsem přišla do oddílu, chodilo nás tam asi pět i s vedoucí. Postupem času se Kačky znovu rozrostly a já jsem přes normálního člena družinky přešla do role rádce družinky, jehož funkci jsem zastávala 3 roky. Oddíl a přístav mě naučily nebát se nových výzev, poznat sama sebe a hlavně spolupracovat a vycházet s různými lidmi.
Do oddílu chodím pravidelně od 6-ti let, ráda čtu (převážně fantasy), mám ráda dějepis, cizí jazyky, jízdu na vodě,ale i pěší turistiku a poznávání nových lidí. Také hraju český lakros s přístavním týmem, takže mohu holky něco nového naučit. Po těch letech v oddíle pro mě skauting není jen koníčkem, ale životním stylem, na který jsem opravdu hrdá. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.