Pravidla přihlašování na akce

Pozor! Čtěte nová pravidla přihlašování na akce!

V reakci na dosavadní zkušenosti s chováním některých členek, které se buď na akci přihlásí, a pak s omluvou pár hodin před srazem nedorazí, nebo se naopak nepřihlásí, a pak se objeví na srazu, jsme nuceni zavést finanční zálohy za akce.

Každá akce totiž vyžaduje přípravu, a to jak programovou, tak materiální. Zajišťujeme dopředu jídlo, materiál, ubytování, případně dopravu na akci. To jsou věci, které většinou nelze nechat na akci samotnou, a už je nemůžeme dále doplácet z oddílové kasy. Chápeme, že občas někdo z nenadání např. onemocní, ale četnost neomluvených, případně opravdu opožděných absencí se zvýšila natolik, že už to nemůžeme dále tolerovat. Vynaložené výdaje navíc už nemůžeme vrátit.

Pravidla jsou tedy následující:

• na akci je možné se přihlašovat vždy nejpozději do středy před danou akcí (seznam akcí je pořád na webu!)
  • kdo do středy před danou akcí neuhradí zálohu, nejede
  • záloha tvoří třetinu ceny celé akce, tzn. když víkend stojí 300 Kč, ve středu před akcí účastnice zaplatí 100 Kč a na srazu doplatí zbytek, tj. 200 Kč
  • výjimku budou tvořit zimní a letní tábory, kde cenu budeme určovat podle konkrétních nákladů (např. permice na vleky, ubytování apod.), orientačně 500 Kč
  • pokud se někdo bude chtít přihlásit po středeční schůzce, zaplatí k původní částce navíc 50 Kč u víkendových akcí, u 3 a vícedenních akcí 100 Kč